niedziela, 29 lipca 2012

bonbonier.pl - nowy portal prezentowy - przetestowany! :)

Witajcie :)

Tydzień temu na Facebook'u ruszył nowy portal prezentowy - BonBonier. Pan Łukasz  zaproponował mi jego przetestowanie i napisanie o swoich odczuciach na jego temat. Projekt mnie na tyle zaciekawił, że z chęcią zgodziłam się na propozycję. Jestem częstym gościem na FB, zatem wszelkie nowinki jego dotyczące mnie interesują.O co w tym wszystkim chodzi? Czyli kilka słów wstępu o bonbonier.pl

Bonbonier.pl to pierwszy portal prezentowy silnie związany z Facebookiem,  za pomocą którego można obdarować znajomego bonem prezentowym. Podobne portale działają już w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Norwegii czy Szwecji. bonbonier.pl jest pierwszym portalem Social Gifting działającym w Europie Środkowo - Wschodniej. Obdarowując znajomego bonem, informacja o tym zostaje dodana na tablicy, do prezentu mogą dołączyć się inne osoby, sprawiając, że wartość bonu wzrosta. Osoba obdarowana taki bon wykorzystuje np w danym sklepie internetowym.

Jak zacząć? 

Aby użyć aplikacji bonbonier.pl wystarczy mieć tylko konto na FB. Na stronie głównej portalu mamy instrukcję obsługi, która jest bardzo prosta:

 Klikamy w okienko "zapisz się przez Facebooka", przechodzimy wtedy automatycznie do FB, gdzie wyświetla się nam prośba o udostępnienie naszych danych do aplikacji, zgadzamy się i to wszystko. Jesteśmy w systemie bonbonier.pl

Jak to działa?

Będąc już w systemie bonbonier.pl u góry na pasku mamy trzy ikonki: Wydarzenia, Moi Znajomi, Moje Bony.

Zacznę może od pierwszej zakładki 'Wydarzenia'. Klikając na nią wchodzimy na listę znajomych, którzy w najbliższym czasie będą mieć urodziny, bądź odbędą się inne ważne dla nich daty, które wpisali w swoim profilu.

Klikając na 'Podaruj bon' w bardzo szybki sposób możemy daną osobę obdarować bonem prezentowym.
W zakładce 'Moi Znajomi', jak sama nazwa wskazuje, znajduje się lista wszystkich naszych znajomych.
Klikając na imię i nazwisko danej osoby, od razu przechodzimy do zakładki wyboru bonu, który chcemy podarować. Klikając na 'dodaj/edytuj wydarzenie" pojawi się nowe okienko, gdzie możemy sami wpisać daty, które dla danej osoby są ważne.
Te wydarzenia będą zapisane już tylko w systemie bonbonier.pl i pokażą się w zakładce 'Wydarzenia'.
'Moje Bony' to miejsce, gdzie znajdują się wszystkie bony, które otrzymaliśmy od znajomych.
Z tej zakładki, możemy przeczytać życzenia, które otrzymaliśmy, zobaczyć jaki to jest bon i jaka jest jego wartość; zdecydować, czy chcemy już wykorzystać bon, czy jednak poczekać na to, aby inni nasi znajomi się się dołączyli; pobrać kod rabatowy, dzięki któremu dokonamy zakupu.


Wyślij bon

Obdarowanie znajomego bonem prezentowym jest bardzo łatwe. Klikając na imię i nazwisko czy to z zakładki 'Wydarzenia', czy to z zakładki 'Moi Znajomi' przechodzimy  do możliwości wyboru prezentu.
Mamy do wyboru bony darmowe i płatne.
Bony darmowe polegają na tym, że nic nie płacąc przekazujemy znajomemu bon np o wartości 10zł do danego sklepu. Możemy zwiększyć kwotę, jednak różnicę już będziemy musieli dopłacić.  Bon płatny - musimy zapłacić za równowartość kwoty widniejącej na bonie.
Gdy już dokonaliśmy wyboru, klikamy na ikonkę bonu, przechodzimy do nowego okna, gdzie możemy wpisać życzenia, zaznaczyć opcję czy chcemy, aby taki bon ukazał się na Tablicy znajomego z możliwością dołączenia się do prezentu innych osób, możemy zwiększyć kwotę na bonie.
Domyślnie kwota zawsze jest ustawiona na minimalną, klikając '+' ulega ona zwielokrotniemu. Gdy już ustawiliśmy wszystkie ważne informacje klikamy 'kup', dokonujemy płatności i koniec. Nasz znajomy cieszy się teraz prezentem od nas :)

Wykorzystanie bonu

Także nie jest to w żaden sposób skomplikowane. Tak jak wspominałam wyżej, w zakładce 'Moje Bony' możemy zobaczyć co dostaliśmy, zdecydować, czy chcemy już pobrać bon i wygenerować kod rabatowy, czy może chcemy poczekać aby inni znajomi się "dorzucili".
Mamy tam też informację, jak długo taki bon jest ważny (ustala to sklep). Po pobraniu kodu rabatowego, możemy go wydrukować i udać się z nim do sklepu/restauracji, bądź użyć go w danym sklepie internetowym.

Trzeba pamiętać, że w danym bonie nie ma żadnych ukrytych kosztów - tą kwotę wykorzystujesz w całości, nie ma limitów takich, że musisz dokonać najpierw zakupów na jakąś tam kwotę. Koszty przesyłki także nie są wyłączone z tej kwoty, normalnie je opłacamy za pomocą bonu. Kwoty nie można podzielić, że część  teraz wykorzystamy, za tydzień resztę. Musimy jednorazowo ją wykorzystać. Bonu nie można zamienić na równowartość w pieniądzach.Partnerzy bonbonier.pl

Portal dopiero co wchodzi na rynek, ciągle stara się pozyskać nowych partnerów. Teraz do wyboru nie ma zbyt wielu sklepów, z takich ciekawszych to manufakturaczekolady.pl, http://answear.com/ czy www.ultima.pl Jednak codziennie dodawane są dodatkowe, jak dobrze pójdzie i twórcy nic nie "zepsują", mogą pozyskać naprawdę fajne firmy, które dadzą możliwość obdarowywania znajomych ciekawymi prezentami.  I tak cicho szepnę, że niedługo ma się pojawić jedna z większych drogerii kosmetycznych, pandora itp ;)


A co ja myślę na ten temat? ;)

Prezenty są nieodłącznym elementem ważnych dla nas wydarzeń. Każdemu z nas robi się miło, gdy je otrzymujemy, cieszymy się, jeżeli u kogoś miłym gestem możemy wywołać uśmiech. Bonbonier.pl zapełnia lukę, która była na Facebooku, największym portalu społecznościowym. W dzisiejszych czasach, będąc częścią Internetu, pozyskujemy nowych znajomych, którzy mieszkają na drugim krańcu Polski, z którymi dzielimy naszą pasję i zainteresowania, z którymi poprzez różnego rodzaje komunikatory potrafimy rozmawiać godzinami. Teraz, dzięki bonbonier.pl możemy takiej osobie także sprawić prezent. Oczywiście nigdy to nie zastąpi kartki odręcznie podpisanej, miłego telefonu czy bukietu kwiatów, które samodzielnie wręczymy. Ale sama idea bonów prezentowych, które do tej pory mogliśmy nabyć tylko w różnego rodzaju sieciówkach, dostępna jest już na Facebooku. Jak dla mnie jest to świetne rozwiązanie. Ja sama mam wielu znajomych, nawet z blogspota, z którymi świetnie mi się rozmawia, którym w dniach dla nich ważnych, chciałabym wręczyć prezent, nawet ten najdrobniejszy. Jednakże dzieląca nas odległość to nieumożliwia, co pozwala tylko na napisanie życzeń, zadzwonienie itp. Teraz będzie możliwość wręczenia prezentu, którego kwotę sami określamy. Dodatkowo twórcy poszli też o krok dalej. Dali możliwość dołączania się innych znajomych do prezentu - chyba każdy z nas uczestniczył w zrzutkach na prezent dla znajomego. Czemu tego nie zrobić na FB?
Jak dla mnie pomysł z portalem jest świetny. Jeżeli nic nie zepsują, mogą zdobyć rzeszę fanów. Ale trzeba pamiętać - taki bon nie powinien zastępować wręczania prezentów dla tych najbliższych. No ja sobie nie wyobrażam wysłania bonu siostrze czy mężowi przez FB :D Wszystko jest dla ludzi i wydaje mi się, że trzeba korzystać z pewną rozwagą. :)


A wy co myślicie o tym portalu? Przyjmie się na naszym rynku?  Czekam na Wasze komentarze i spostrzeżenia :)


Pozdrawiam :)

12 komentarzy:

 1. Nie mam FB i jakoś tak wolę sama się wysilić i coś kupić :) Nie mniej takie bony podarunkowe to fajna opcja dla zabieganych...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hmm czy dla zabieganych... nieraz nie ma możliwości wręczenia osobiście prezentu...mimo gdyby się chciało. także do końca nie wiadomo, czy to co nam się spodoba, spodoba się osobie obdarowanej. Ten portal umożliwia jedynie podarowanie bonów prezentowych, które do tej pory funkcjonowały w sklepach stacjonarnych i chętnie były kupowane dla innych osób. Bo np wolę dostać bon do sklepu odzieżowego i kupić to co mi się podoba i jest na mnie dobre, niż otrzymać kolejny za mały ciuch (co akurat w moim przypadku dość często się zdarza - nie należę do "małych" osób) wszystko jest dla ludzi, jeżeli jest traktowane z głową :) oczywiście znajdą się osoby nagminnie wykorzystujące takie portale, na nich rady nie ma ;))))

   Usuń
 2. Ja uważam że pod tym względem swiat idzie w złym kierunku. Niedługo ludzie może będa prowadzic imprezy przez internet z tabletami na kolanach. Ogólnie zamysł dla zabieganych, ale spotkanie z osoba, która chcesz obdarowac wazniejsze. Bo nie chodzi tyle o prezent co o pamiec.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety nie zawsze ma się możliwość spotkać z taką osobą. W dobie internetu mamy wielu znajomych z różnych krańców Polski, a także ze świata. Jeżeli taki portal umożliwi komuś zrobienie prezentu znajomemu, to czemu nie, wszystko dla ludzi :) Jeżeli ktoś nagminnie coś takiego będzie stosował i kupował takie bony przez FB osobie z którą ma możliwość się spotkać - to tak, to przegięcie :D A co do Twojego przykładu z imprezą z tabletami - to mam nadzieję że to nigdy się nie zdarzy :P ja tam wolę usiąść ze znajomymi, wyłączyć telefon, pogadać i wypić piwko :D:D:D

   Usuń
 3. Mimo wszystko wolę skorzystać np. z Poczty kwiatowej czy innej formy by wręczyć prezent. Jestem w takiej sytuacji, że mieszkam obecnie poza granicami PL ale Internet daje ogromne możliwości bez konieczności korzystania z FB. Mam tam konto ale w zasadzie pod kątem drobiazgów a nie łączności ze światem;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to też jakaś forma pośrednia :) na szczęście jest wiele możliwości i każdy z nas może wybrać to, co nam najlepiej pasuje :) mi się bardzo podobają portale, które dają możliwość "przesłania" jakiegoś alkoholu ;) często kiedyś zakładałam się ze znajomymi za jakiś alkohol i pocztą wysyłałam bądź dostawałam (nawet do Belgii kiedyś tam wysyłałam wódkę :D ) ;) A tak, klik klik i dana osoba otrzymuje to co sobie wybrała w zakładzie ;)

   Usuń
  2. Każdy lubi coś innego;) Mnie po prostu nie przekonuje ta forma a przede wszystkim łączenia z FB. Internet jest świetnym rozwiązaniem ale nie lubię ograniczać się jedynie do klik klik by zdecydować, co wybrać dla danej osoby. Jest tyle innych form - telefon/e-mail/video konferencja by porozmawiać i ustalić wszelkie szczegóły. W taki sposób jest chociaż namiastka ludzkiej inwencji. Stawiam człowieka na pierwszym miejscu:)

   Usuń
  3. mamy tyle możliwości, że możemy zdecydować co i jak :) i każdy z nas skorzysta, bądź przekaże prezent w takiej formie, jaki mu się podoba :)))

   Usuń
 4. Czytałam o bonbonierze na innym blogu, gdzie opinie były różne. Tutaj też widzę nieprzekonanych… A mi się wydaje, że to szansa dla tych, którzy chcą dać prezent komuś, a nie znają aż tak dobrze jego preferencji… Podobnie, jak z bonami w Empiku – wybierze sobie, co chce z danej dziedziny ;) No i to, co gdzie indziej pisałam - Ci, którzy mieszkają daleko od rodzinnego miasta, docenią pomysł pewnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem w grupie osób mieszkających daleko i pomysł totalnie do mnie nie przemawia;)

   Usuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia